Select Page

Vi är stolta över att ha varit med och förverkligat HYROX-satsningen på LifeLab i Stockholm – Sveriges första High Performance Center dedikerat till HYROX.
Här har vi levererat och installerat en komplett HYROX-zon med utrustning framtagen för hög belastning, maximal funktion och långsiktig hållbarhet. Samtliga stationer är byggda med Kraftmarks utrustning och anpassade för intensiv träning inom sled push, sled pull och övriga moment som definierar HYROX-formatet.

Resultatet? En genomtänkt, professionell och prestationsdriven träningsmiljö där kvalitet, flöde och upplevelse står i centrum.
Bakom satsningen finns en tydlig vision om hur framtidens performance-center ska byggas och drivas.

Är du intresserad av en HYROX-installation eller Kraftmarks produkter på ditt gym? Kontakta Team Kraftmark för mer information.